تی آر ایکس

فواید استفاده از ورزش تی آر ایکس (trx)

از گذشته تا به امروز علاقه به زیبایی و تناسب اندام در بین مردم بوده است؛ تنوع ورزش‌ها و محصولات ورزشی هم روزبه روز افزایش پیدا کرده. ورزش‌ تی ار ایکس از ورزش‌های جدید و موثر برای تناسب اندام و لاغری است. هدف شما از افزایش تحرک و ورزش چیست؟ بهبود ثبات مرکزی، انعطاف، تعادل، استقامت و یا کاهش شدید وزن باشد تنها چیزی که نیاز دارید تمرینات TRX و وزن خود و… ورزشtrx به بهبو همه آنها کمک خواهد کرد. اما این ورزش چگونه انجام می‌شود؟ میانگین کالری مصرفی برای تی ار ایکس چقدر است؟ مزایا و فواید این ورزش برای سلامتی و زیبایی اندام چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به نگاهی کلی درباره این ورزش صحبت کنیم.

مقدمه

ورزش تی آر ایکس در سال ۱۹۹۰ توسط فرماندهان نظامی ارتش و دریانوردان آمریکایی ابداع شد. نظامیان که در بیشتر مواقع در حال تحرک و فعالیت‌های بدنی در مناطق جنگی هستند و کمترین دسترسی وامکانات استفاده از وسایل ورزشی را دارند، یکی از دلایل استفاده از این دستگاه ورزشی استفاده راحت و در هر مکانی از تی ار ایکس بود که از این وسیله برای افزایش قدرت عضلانی استفاده کردند. از دیگر فواید دستگاه تی‌ار ایکس کم جا بودن و سبک بودن این دستگاه است. ورزش تی‌ ار ایکس یک ورزش غیر هوازی است، به همین دلیل اگر می‌خواهید در مدت زمان کمتری نتیجه بهتری از این ورزش شگفت انگیز بگیرید؛ بهتر است تا فعالیت هوازی مانند: شنا، ایروبیک، دوو میدانی و… داشته باشی.

به طور کلی تی آر ایکس چیست؟

ورزش تی آر ایکس کوتاه شده Total Resistance Exercise است و به معنی مجموعه تمرینات مقاومتی است؛ این تمرینات بر پایه وزن بدن است که با طناب مخصوص آن انجام می شود. ورزش تی آر ایکس ورزشی است که در کل جهان مورد استفاده قرار می گیرد. تمرینات TRX با استفاده از نیروی جاذبه و وزن بدن؛ هر قسمت از بدن فرد مخصوصا مرکز آن را به چالش کشیده و به آن شکلی مناسب می بخشند.
در هر کدام از این تمرینات، در حالی که فرد با استفاده از یک بند تعادل خود را نگه می دارد بخشی از بدن او در هوا معلق می ماند.

فواید تی آر ایکس برای بانوان

بسیاری از خانم به دلیل کمر درد و زانو درد های ناشی و پوکی استخوان نمی‌توانند هر ورزشی را انجام دهند. برای مثال انجام حرکت‌های شنا یا فیتنس برای افرادی که دچار انحراف‌های استخوانی هستند، بسیار مضراست. خانم‌ها بیش از آقایان زمان خود را در خانه سپری می‌کنند؛ برای مثال بیشتر مادران تا چند سال بعد از زایمان وقت کافی برای ورزش کردن ندارند و دچار افزایش وزن و عدم تناسب در اندام های بدنی خود خواهند شد.
ورزش تی ارایکس یک ورزش خانگی است، انجام حرکات آن به طور کلی بسیار ساده است. ویدئو حرکت‌ های تی ارایکس در بسیاری از سایت‌ها مانند یتویوب وجود دارد.
ورزش تی ار ایکس حرکات نرم اما قدرمتی دارند به همین دلیل برای فرم‌دهی اندام‌های بدن بانوان بسیار موثر است. از فواید و مزایای ورزش تی ارایکس داشتن حرکات آسان و موثر در هر زمان و مکان برای آنهاست.

چربی ‌سوزی و فرم‌دهی اندام های بدن

لاغری، چربی سوزی و کاهش وزن علاوه بر ورزش با رژِیم‌های غذایی هم انجام پذیر است. اما فرم‌دهی قسمت‌های مختلف بدن فقط با ورزش های مقاومتی و بدنسازی یا با عمل‌های جراحی زیبایی موثر است.
از فواید ورزش TRX شکل‌دهی ناحیه دلخواه اندام، با ورزش‌های متفاوت است. ورز
تی ار ایکس ورزشی ارزان قیمت!
برای خرید وسایل ورزشی با تمرینات متنوع نیاز به مبلغ بالا برای تهیه دستگاه ورزشی و شرکت در کلاس‌های آن نیاز دارید. برای اما تی ار ایکس یک ورزش بسیارارزان قیمت است و تعداد بسیار زیادی حرکت برای درگیر کردن قسمت‌های مختلف بدن دارد.

تی ار ایکس ورزشی برای همه

تمرینات و رشته ورزشی که به سالمندان توصیه می‌شود با ورزشی که به کودکان توصیه می‌شود بسیار متفاوت است؛ از دیگر مزایا تی ار ایکس داشتن انواع تمرین برای کودکان، بزرگسالان و حتی سالمندان است، به همین دلیل، این تمرینات برای تمامی افراد در هر سطحی از آمادگی بدنی که هستید، مناسب است.
تمرینات trx را می توان حتی بدون داشتن دستکش، کفش یا رفتن به باشگاه بدنسازی انجام داد. کافی است به آسانی بند را به یک در آویزان کرده و تمرین را شروع کرد.
TRX ورزش کامل و سریع برای کل بدن است. از دیگر فواید تی ار ایکس باید به بهبود تعادل، استقامت، انعطاف و توانایی مرکزی بدن اشاره کرد.

تی ار ایکس دستگاه ورزشی مقاوم برای تمامی وزن ها

جنس طناب محکم تی ار ایکس از بند چتر نجات است و قلاب ها یا کارابین‌های آن چدن است؛ چدن و طناب چتر نجات هر دو بسیار محک هستند به همین دلیل طاقت حفظ تعادل و وزن بدن را دارد.
تی ار ایکس ورزشی مقاومتی است و عضلات را قوی می‌کند.

تی آر ایکس ورزشی برای مبتدی‌ها و حرفه‌ای‌ها

ورزش تی اریکس برای ورزشکاران و افراد حرفه‌ای بسیار هیجان‌انگیز است، اما می‌توان تمرین‌های آن را به‌گونه‌ای طراحی کرد که برای مبتدی‌ها هم مناسب باشد، بهتر است اگر آمادگی جسمانی خوبی ندارید برای شروع مربی داشته باشید تا تمرین‌های مناسب‌ را به شما آموزش دهد؛ یا از سی‌دی‌های آموزشی واضح استفاده کنید؛ چرا که انجام اشتباه حرکات باعث صدمات جبران ناپذیر و آسیب‌های جسمی می‌شود.


فواید تمرینات تی آر ایکس برای بانوان باردار

اگر بادار هستید می‎توانید این ورزش را انجام دهید؛ هر سطحی از آمادگی جسمانی که باشید ، می توانید از TRX متناسب به سطح آمادگی خود حتی در دوران بارداری استفاده کنید. همچنین می توانید با تعدیل تمرینات و کاهش فشار وارده، برنامه ورزشی خود را متناسب با شرایط بارداری خود تنظیم نمایید.با انجام بیش از ۱۰۰ حرکت ورزشی متنوع و نشاط اور مناسب دوران بارداری بی آنکه شما را مجبور به انجام حرکات خطرناک برای بارداری شما کند. این تمرینات برنامه ای کامل برای درگیر کردن کلیه عضلات بدن خصوصا در قسمت شکم و پهلو و باسن به شما می دهد . همچنین با انجام تمرینات ترکیبی مناسب توانایی بدنی شما را برای انجام امور روزمره زندگی بطور معجزه آسایی افزایش می‌دهد. از دیگر مزایای تی ار ایکس کاهش درد انقباض‌های شکم و درد زایمان در زمان فارغ شدن است.

• تقویت تحمل درد زایمان
• کوتاه ترشدن حملات
• استامنیا بیشتر جهت حملات و مراحل زایمان
• کاهش احتمال ابتلا به دیابت
• افزایش سرعت بهبود زخم‌ها و دردهای پس از زایمان

مضرات و عوارض تی ار ایکس

از مهمترین کارکردهای حرکات تی آر ایکس، تمریناتی است که بر عضلات میانی یعنی عضلات شکم و کمر تمرکز دارد و به میزان زیادی باعث تقویت آنها می‌شود. زیرا همانطور که قبلا هم گفته شد حرکات با بند تی آر ایکس و با اتکا بر وزن خود شخص انجام می‌شود؛ یعنی شما باید حداقل از میزان متوسط و قابل قبولی توان بدنی برخوردار باشید و اگر تا بحال هیچ ورزشی را به طورمداوم انجام نداده‌اید و آگاهی از میزان قوای عضلانی و جسمی خود ندارید؛ به هیچ عنوان به سراغ حرکات خاص تی آر ایکس که به توان بالای بدنی نیاز دارد و مخصوص عضلات میانی است نروید.از طرفی بخصوص اگر مبتدی هستید به هیچ وجه تی آر ایکس را در خانه انجام ندهید زیرا کمی تغییر زاویه در انجام حرکت یا عدم آشنایی با میزان فشاری که بر شما وارد می‌شود می‌تواند باعث آسیب مهره های کمری شود؛ این یکی از مضرات تی آر ایکس برای مبتدیان و کسانی است که حرکات را به درستی انجام نمی‌‍دهند.

فروشگاه اینترنتی تی آر ایکس دیاموند

تی آر ایکس دیاموند

ضمانت اصالت کالا

ارسال رایگان

1 سال ضمانت تعویض

پشتیبانی 24 ساعته

مشاوره رایگان

ارسال تهران 24 الی 48 ساعته

ارسال شهرستان 48 الی 72 ساعت

تلفن: ۷۷۶۵۳۳۸۵-۰۲۱

تلفن: 09394238535

خدمات مشتریان

خدمات مشتریان تی آر ایکس دیاموند آماده هرگونه پاسخگویی در زمینه سفارشات ، پیگیری ، شکایات ، درخواست و تعویض سفارش و راهنمایی مورد نیاز مشتریان می باشد.

طراحی و توسعه توسط چیلیپ

Add to cart